Up (parent)

‘THE SEA HUNTERS - DENİZ AVCILARI’

ÇANAKKALE SAVAŞI BATIKLARINI AVLIYOR!

Çanakkale Savaşı sırasında 13 Mayıs 1915 sabahı Muavenet-i Milliye adlı küçük bir Türk torpido botu tarafından Morto koyunda batırılan ve 570 kişiye mezar olan İngiliz savaş gemisi GOLIATH ve 25 Mayıs’ta Alman U21 denizaltısı tarafından Kabatepe açıklarında torpillenerek batırılan İngiliz TRIUMPH savaş gemilerinin hikayeleri belgesel film oluyor.

TINA Türkiye Sualtı Arkeolojisi Vakfı Yöneticileri, belgesel yapımcısı Savaş Karakaş ve Detek Denizcilik’in sahibi Enes Edis, National Geographic Televizyonunda ‘THE SEA HUNTERS - DENİZ AVCILARI’ adıyla yayınlanacak belgesel için Kanadalı ünlü sualtı arkeologları ve derin su dalgıçlarıyla birlikte Morto koyunda 70 metre derinliğe dalacak.

Çanakkale Savaşı’nın 90. yılına damgasını vuracak bu önemli sualtı araştırmasını yürütecek dalış ve belgesel çekim ekibi İstanbul’daki basın toplantısın ardından Çanakkale’ye hareket edecekler ve 10 gün boyunca derinlerdeki tarihi keşfedecekler.

Bu tarihi araştırma öncesinde Tina Türkiye Sualtı Arkeolojisi Vakfı tarafından düzenlenen tanışma ve basın bilgilendirme Toplantısına  teşriflerinizi rica ederiz.